Přidat inzerát

Pravidla Inzerce

 

 • Je zakázáno zařazovat inzeráty do jiných kategorií, než do jakých inzerované zboží patří, za účelem zvýšení počtu zobrazení. Stejně tak není povoleno nesprávně uvádět, pro koho je věc určena (dívky/ženy, chlapci/muži, všichni), uvádět klamavou velikost nebo výrobce. Takové inzeráty je provozovatel oprávněn bez upozornění odstranit.
   
 • Je zakázáno do inzerátu vkládat tzv. katalogové fotografie, nezobrazující konkrétní nabízený kus zboží. A to včetně vkládání jakýchkoliv fotografií, které nezobrazují konkrétní výrobek nabízený k prodeji (vyjímky pouze po předchozí domluvě). Vyjímku tvoří nové nepoužité produkty, kdy fotografie nemusí odpovídat konkrétnímu nabízenému produktu (který inzerent prodává), ale musí odpovídat originálnímu produktu jako taková.
   
 • Je přísně zakázáno využívat vzkazů pro uživatele, odpovědí na inzerci a diskuzí pro zasílání reklamy na výrobky, nabídku práce a různé jiné nabídky, nesouvisející s prodejem konkrétní věci. Toto omezení se týká i reklamy odkazující na jiné stránky.
   
 • Je zakázáno v názvech nebo textech inzerátů uvádět názvy jiných, více populárních výrobců nebo výrobků, než jaké je inzerované zboží. Takové jednání je považováno za porušení práv k ochranné známce nebo za nekalou soutěž. Provozovatel nemá povinnost takové jednání aktivně vyhledávat, ale na základě upozornění vlastníka ochranné známky nebo značení, je povinen inzerát neprodleně odstranit, aniž by o něm musel prodávajícího informovat. Provozovatel je nicméně oprávněn takto postupovat i v případě, že na takové jednání narazí vlastní činností bez předcházejícího upozornění oprávněnou osobou.
   
 • Fotografie bez udání konkrétního zboží, ceny a popisu tohoto zboží, jako například „Přidali jsme nové zboží, nové zboží na internetové stránce“ apod., jsou považovány za zakázanou reklamu. Rovněž využití názvu zboží ve formátu odkazu na jiné stránky je nepřípustné.
   
 • Provozovatel je oprávněn odstranit všechny inzeráty, které neobsahují nabídku konkrétního identifikovaného zboží nebo službu za konkrétní cenu. V případě opakovaného porušování, je provozovatel oprávněn zablokovat účet daného uživatele.
   
 • Uživatelé, kteří provozují vlastní bazary obdobného zaměření a mají zájem na portál vkládat odkazy na tento vlastní bazar, tak mohou činit pouze po předchozí dohodě s provozovatelem. Výjimku tvoří placení uživatelé, kteří mají navazující e-shop vytvořený přes tento portál, kteří mají toto již zaplaceno v úrovni členství.
   
 • Je zakázáno vkládat do inzerátů jakékoliv žádosti o sbírky. Všechny tyto žádosti je nutno konzultovat s provozovatelem. Sbírky mohou být pořádány pouze s předchozím souhlasem provozovatele. Individuální sbírky budou povoleny pouze zcela výjimečně. Uživatelé také nejsou oprávněni spojovat nabídky se sbírkou financí na jakýkoliv účet (např. „koupí výrobku přispějete na...“)
   
 • Existuje skupina předmětů nebo služeb, se kterými je na portále Bazar-modanet.cz zakázáno obchodovat a to JAKÝMKOLIV ZPŮSOBEM. Nelze je tedy přidávat ani jako bonus k jiným předmětům.

Předměty uveřejněné na Second-hand.cz nesmí:

- porušovat jakýmkoliv způsobem práva třetí osoby, včetně práv týkajících se obchodní značky, firemního loga a znaků původu
- být získány krádeží nebo být na trhu považovány za nelegální
- vyzývat k propagaci nenávisti, rasismu, xenofobie a konfliktů mezi národy
- být použity k pomluvě jedné nebo více osob
- uvedené jako rizikové výrobky na internetových stránkách České obchodní inspekce (ČOI)

Vysvětlení jednotlivých položek uvedených v seznamu:

- Aktivační kódy a CD-klíče
- Alkohol
- Archeologické nálezy
- Automobilové servisní programy
- COA štítky
- Části autorádií
- Diplomové, disertační, bakalářské práce apod.
- Drogy
- Elektronické publikace a knížky
- Finanční produkty, akcie a konzultace
- Herní účty, předměty či bonusy k online hrám
- Chemické látky
- Informace a adresy www stránek
- Léky, léčivé přípravky
- Lidské nebo zvířecí orgány
- Medaile a žetony podobné euromincím
- Multi Level Marketing (MLM), pyramidové hry, soutěže, provizní marketing (provizní systémy)
- Neoriginální předměty (padělky) a nabídka jejich tvorby
- Nevyplněné (prázdné) záruční listy
- Odblokované herní konzole
- Osobní údaje nebo seznamy e-mailových adres
- Počítačové viry (a příbuzné)
- Pornografie
- Potraviny s prošlou dobou použitelnosti
- Přeprava čerstvých potravin
- Služební odznaky, průkazy, nápisy a vyšívaná služební čísla Policie ČR
- Software s licencí GPL (musí být šířený bezplatně)
- Software s licencí NFR (Not For Resale)
- Software s OEM licencí (prodejný pouze s výrobkem s ním určeným)
- SPZ a doklady od motorových vozidel
- Tabákové produkty, e-cigarety
- Účty internetových komunikátorů
- Všechny systémy pro spekulanty a sázkaře a služby související s nabízením pomoci při sázení
- Výbušniny, pyrotechnika a pyrotechnické materiály
- Zaměstnanecké benefity
- Zbraně a munice
- Zvířata či výrobky ze zvířat, uvedených v CITES
- Nabídky práce, včetně nabídek bez zjevného typu obsahu „ZAJÍMAVÝ VÝDĚLEK“, více info na telefonu, práce požadující platbu předem
- Inzerce půjček, úvěrů, vymáhání dluhů, oddlužení či zajišťující osobní bankroty
- Kopírovací služby, rozesílání obálek apod.
- Inzerce SPAM v jakékoliv podobě
- Opakovaná inzerce stále stejného zboží
- Powerbox a Chiptuning
- Pohoných hmot
- Livechatů
- SW nebo HW, jehož použití obchází nastavení či autorská práva výrobců či vlastníků (Simlock apod.)

Předmět, který porušuje některé z daných pravidel, bude odstraněn, pokud jde o závažné či opakované porušení, může dojít k zablokování účtu.